fbpx

Ankara Döşemeciler Esnaf ve Sanatkarlar Odası; Türkiye’nin mobilya merkezi olan Ankara’da “Mobilya Döşemeciliği” meslek dalında faaliyet gösteren esnaflarımızın kayıtlı olduğu, tüzel kişiliğe sahip Kamu Kurumu niteliğinde bir meslek kuruluşudur.

10 Ağustos 1950 tarihinde Hüsnü Diker başkanlığında, Ferit Ergür, Kemal Yurdakul, Osman Kutlu, Burhanettin Kansuk, Hayim Levi ve Arif Toygartepe gibi kıymetli sanatkârların girişimleri ile “Ankara Döşemeciler Derneği” olarak kurulan Odamız, Ankara Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’ne bağlı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

5362 sayılı kanun ile T.C. Ticaret Bakanlığı’na bağlı faaliyet gösteren odamızın amacı, üyelerimizin mesleki, ekonomik ve hukuksal sorunlarını çözümlemek, sosyal dayanışmayı sağlamak, birlik ve beraberliğin korunması için çalışmalar yapmak, dürüstlüğü ve güveni hakim kılarak mesleki disiplini sağlamaktır.

Mobilyacılık sektöründe önemli bir yer tutan döşemeci esnaf ve sanatkârının çalışma şartlarının iyileştirilmesi, yeni teknolojilerle uyum sağlayarak geliştirilmesi, mesleki eğitim olanaklarının artırılması, mesleğe çırak yetiştirilerek sanatın gelecek nesillere aktarılması Odamız faaliyetlerinin temel unsurlarıdır.

Şadi Başar
Başkan